Asude Gümüş

Oyun Kampta İçerik Sorumlusu / Kamp Yürütücüsü

Merhabalar, 1995 yılında Ordu’da doğdum. İlkokul ve Liseyi İstanbul’da tamamladım. 2014 yılında Gazi Eğitim Fakültesi Sınıf Eğitimi bölümünü kazanarak Ankara’ya gittim. 2018 yılında lisans eğitimimi tamamlayarak İstanbul’a dönüş yaptım ve şu anda hala alternatif eğitim sisteminden esinlenerek kurulan Özel YÖM Okulları’nda sınıf öğretmeni olarak çalışmaktayım.

Kendimi bildim bileli, doğaya, sanata, oyuna ve çocuklara karşı içimde hep özel bir ilgi besledim. Tüm bu alanları harmanlayınca seçeceğim mesleğin “Sınıf Öğretmenliği” olması gerektiğine karar verdim.

Bu bilinçle sahip olduğum, edindiğim tüm donanımlar içimdeki öğretmenlik, rehberlik dürtüsünü destekler nitelikte oldu.
Masal anlatıcılığı ve resimli çocuk kitapları ilgi alanlarım içinde bu alanda kendimi beslemek için Judith Malika Liberman’ın Anlatma Okulu’nda Doğaçlayarak Masal Anlatma Eğitimi aldım.

Üniversite’de aldığım “Çevre Eğitimi” dersi sayesinde doğaya olan hayranlığım katlanarak arttı ve bu konuda ilgim dahilinde Yuva Derneği’nin Ekolojik Okur-Yazarlık programına katıldım.
Üniversite’nin ilk yıllarında Gazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğundan demo bir oyunculuk eğitimi aldım.

Gazi Üniversitesi Eşli Danslar Topluluğundan chacha ve salsa eğitimi aldım. Sonrasında Atlı okçuluk ilgimi çekti ve Tirzen Atlı Okçuluk Kulübünden binicilik ve geleneksel Türk okçuluğu eğitimi aldım.

Üniversite yıllarımda tek başıma katıldığım Gazi Üniversitesi Doğayı Gözlemleme Topluluğu ile Türkiye’nin bir çok bölgesine haftasonları 2 günlük kamplarla keşfe katıldım, tek başıma katıldığım bu doğa gezilerinde kaya tırmanışı yapan insanlarla tanıştım ve böylece benim de kaya tırmanışı serüvenim başlamış oldu. O sene içerisinde lisanslı bir tırmanışçı olmuştum ve Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Tırmanış Şenliğinde Büyükler Kadın ikincisi olarak ilk gümüş madalyamı kazandım.

Ayrıca Slackline ve Highline sporları ile aktif olarak ilgileniyorum. Slackline Derneği’nin de bir parçasıyım ve Juggling, tapdans gibi sirk sanatlarıyla ilgilenmeyi de seviyorum.
Şuan Dansfabrika’da hiphop dans eğitimlerime devam ediyorum.

2018 yılında bu yana bünyesinde bulunduğum Oyun Kampta’da kampların içeriklerinin temalaştırılarak hazırlanması görevini sürdürmekteyim. Aynı zamanda kamplarda yürütücülük ve eğitmenlik yapmaktayım.