Cemre Ünsal

Oyun Kampta Koordinatörü

93 doğumlu Cemre, yürümeyi ilk öğrendiğinde bahçeden kaçma girişimleri oldu, dışarıda kocaman macera dolu bir dünya onu bekliyordu ama Cemre fazla bekleyemezdi; 4 yaşında sırt çantası ve bisikletiyle daha büyük bir girişimde bulundu ancak sitenin dışına çıkmayı başaramadı. Kedili sırt çantasını hala saklar, kırmızı bisikletine özlemle…
Off-roadcu bir aileden gelen Cemre, ailesi ve ekipleriyle birlikte çocukluğunu haftalarca yollarda, araba tepesinde, çadırlarda kamp yaparak doğanın içinde geçirdi. Binlerce km yol; köy, kasaba ve ülke değiştirdi.
Almanca Anadolu Lisesi’ni okurken Almanya’ya gitti.
Ankara Üniversitesi İstatistik bölümünü kazanarak, 6 yıl Ankara’da yaşadı. Üniversite hayatı boyunca öğrenciden çok gezgindi. Otostop, uçak, tren ve yürüyerek bir çok şehir ve ülke gezdi.
Çocukluk hayali olan, hazine kutusu; kumbarasında bozuk paralar biriktirdi ve bu totemle seyahatlerine devam etti.
Yetişkin kendisi ve 5 yaşındaki çocuk ruhu ile birlikte hala evinde oyuncaklarını ve çocuk kitaplarını özenle saklar. Defender modeli oyuncak araba koleksiyonu vardır.
Çocuklarla oyun arkadaşı; çocuk ve oyun hakları savunucusu olarak doğru iletişim kurabilmek adına İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümüne kayıt olmuş, aynı zamanda oyun terapisi eğitimi almaya başlamıştır.
Hayatını oyun gibi yaşıyor.
Küçük bir çocukken, evden kaçma girişimleri ve atlasın üstünde parmak gezdirerek başladığı seyahat maceralarına; hızlıca ortadan kaybolduğu keşif heyecanı nedeniyle “Jetturizm” lakabıyla olmasa da yolda olmak, keşfetmek ve çocuklarla oynamak üzerine hayaller kurup, yazıyor, çiziyor ve yollara düşüyor; Oyun Kampta tohum ekibinde sincap olarak çalışıyor. Ve Oyun Kampta ofisini de ‘’Seyyah Ofis’’ haline getirme planları vardır.