Pelin Eren Ertung

Oyun Kampta Kamp Yürütücüsü

Merhaba,

1990 İstanbul doğumluyum. İlkokul ve ortaokul eğitimimi İstanbulda tamamlayarak, sanata olan eğilimim ile resim üzerine yoğunlaştım. Sivas Muzaffer Sarısözen Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Resim bölümünü kazanarak eğitim sürecime devam ettim.

Sanat eğitimi almaya başladığımdan bu yana resmin bir konuşma dili olduğunu daha fazla farkettim. Çocukluğumdan bu yana resim yaparken boyama kitaplarındansa kendi çizdiğim resimleri renklendirmekten daha fazla haz duydum. Çünkü ‘neden başkasının yaptığı resimleri boyamalıyım ki’ diye düşünürdüm. Bu düşünce ile kardeşime de hep öğretmenlik yapar, kendi resimlerinin ne kadar biricik ve kıymetli olduğunu söylerdim. Tüm bunların etkisi ile 2008’de Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği bölümünü kazanarak eğitimime devam ettim.

2012 yılında mezun olmamın ardından çeşitli özel kurumlarda Görsel Sanatlar Eğitmeni olarak görev almaya başladım. Mesleğime hala devam etmekteyim.

Aldığım çeşitli seminer ve eğitmen eğitimleri ile sanata bakış açısı ve çocuk ile sanat eğitimi altında çalışmalar yaptım. Artık Oyun Kampta ile birlikte yürüttüğüm tüm çalışmaları ekip içerisinde çocuklarla deneyimleyerek sanatı doğaya taşıyorum.

2021’den bu yana Oyun Kampta bünyesinde Kamp Yürütücüsü ve eğitmen olarak görev almaya devam etmekteyim.